Help, valaki segítsen! Fizika házi 7. o (? )


Elindultam valahogy,de nem nagyon értem az egészet...

A vízen 100 g tömegű fadarab úszik. Mekkora a rá ható felhajtóerő?

m(fa) = 100 g = 0,1 kg

ró(fa) = 500 kg/m3 (a könyv hátuljában találtam,a fenyőfa sűrűsége)

V=?

V= m/ró

V= 0,1 kg/ 500 kg|m3 = 0,0002 m3

Mi azt tanultuk, hogy F(gravitációs) = F(tartóerő) + F(felhajtóerő)

De nem tudom,hogy mit kéne csinálni. :S Kérem, valaki segítsen!



2013. márc. 29. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Inerciarendszerben (ez az) akkor nem gyorsul a test, ha a rá ható erők eredője nulla.


A fadarabod nem gyorsul -> +F_gravitációs -F_felhajtó = 0


F_grav = F_felhajtó


m*g = F_f


F_f = 0.1 * 10 = 1N

2013. márc. 29. 13:53
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát. Még most sem értem, hogy például honnan jött az a 10?

Na mindegy. Azért köszönöm

2013. márc. 29. 14:07
 3/4 anonim ***** válasza:

A Földön az átlagos gravitációs gyorsulást 9.81-nek mérték, ezt kerekíthetjük 10-re.



A képleted: ( F(gravitációs) = F(tartóerő) + F(felhajtóerő) ) itt is tökéletesen helytálló, ugyanis nincsen tartóerő.

2013. márc. 29. 14:39
 4/4 A kérdező kommentje:
Jajj, nagyon szépen köszönöm!!!!! :)
2013. márc. 29. 20:43