Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Áram hőhatása, hogy van ez az...

Áram hőhatása, hogy van ez az ellenállásal?

Figyelt kérdés

Sziasztok nekem annyi lenne a kérdésem,hogy ugye a nagy áramerrőség nagy hőt eredményez. De akkor a nagy ellenállás eredményezhet-e nagy hőt? Mármint honann ered az áram hőhatása? Onann hogy ütköznek mondjuk a fém ionjaival az elektronok. Ha nagy az áramerősség akkor több elektron ütközik ezt értem. De ha nagy az ellenállás,akkor kevesebb elektron ütközik,de többször vagy nem ? Egyik könyvben olvastam,hogy a króm-nikkel ötvözet alkalmas fűtőszálakhoz,mivel nagy a fajlagos ellenllása és akkor ide érkeztünk újra kérdésemhez.


Köszönöm előre is valászt! Elnézést ha ez egész ellenállás dolog egy baromság :)



2013. márc. 24. 21:37
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Először is az ellenállás az U/I hányadossal fejezhető ki, ami azt jelenti, ha például ugyanakkora feszültség mellett kisebb az áramerősség, az azt jelenti, hogy a vezető jobban ellenáll a feszültség áramot létrehozó hatásának. A áram hő hatása abból származik, hogy az elektronok mozgási energiájukat átadják a vezető atomjainak, így azoknak megnő belső energiájuk, tehát a vezető melegszik. Ez függ az áram erősségétől, ami viszont függ az ellenállástól. Józan paraszti ésszel is kikövetkeztethető, hogy ha nagyobb az ellenállás, akkor több hő keletkezik.
2013. márc. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!