03bcssenge kérdése:

Mekkora tömegű kálium-klorisban van ugyanannyi kloridion, mint amennyi 10g kalcium-kloridban van? és Mekkora tömegű FeO ban van ugyanakkora tömegű vas, mint 1 kg Fe2O3-ban?

S.O.S ezek a hazi feladatok es alltataban ami a hazi feladat az lesz benne a temazaroban is ami hetfon lesz...

2013. márc. 23. 23:50
 1/2 anonim ***** válasza:

A kalcium-klorid összegképlete CaCl2, a molekulatömege: M=40+2*35,5=111 g/mol Nézzük hány mol az a 10 gramm. n=m/M=10/111=0,09 mol. A kálium-kloridból kétszer ennyi molt kell venni, mert csak feleannyi klór van a molekulában (KCl és nem KCl2!), az 0,18 mol. A KCl moltömege M=39+35,5=74,5 g/mol. m=n*M = 0,18*74,5=13,41 gramm.


A másikat is ugyanígy kell, tehát kiszámolod hogy az 1 kiló Fe2O3 hány mol, aztán megduplázod mivel a FeO-ban feleannyi vas van, és kiszámolod hogy az hány gramm FeO. Ez már egyedül is menni fog. Szerintem oldd meg, ne a témazáróban találkozz vele először :)

2013. márc. 24. 13:10
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!! :)
2013. márc. 25. 17:58