Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Toldiról kellene írjunk egy...

Andii:) kérdése:

Toldiról kellene írjunk egy jellemzést. Adtok ötletet?

Figyelt kérdés
Szóval csak azt szeretném , hogy írnátok tulajdonságokat Toldiról én eddig azt írtam , hogy: bátor,erős,szerény,törvénytisztelő,lobbanékony,vakmerő és vallásos. De ez nem elég a tanárnő szerint és hogyha írtok tulajdonságot indokot is,hogy miért volt xy létszi Köszönöm előre.
2013. márc. 18. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szereti és tiszteli édesanyját, bizalommal fordul felé, mindig és mindenben számíthat rá,, bátyjával szemben is.

Nagy önbizalommal rendelkezik, félelem nélkül fékezi meg a bikát, ugyanígy áll ki a cseh ellen is. Bátran száll szembe a rátámadó farkasokkal.

Humora is van: belopózva a szülői házba, bátyja ágyára teszi a megölt fenevadakat.

Hatalmas fizikai erejét bizonyítja a malomkő eldobása, a bika elleni kiállása is.

Nem vár jutalmat ezért a tettéért, önérzetes, az érte kapott "alamizsnát", az eléje dobott májat nem fogadja el.

Eltökélt tetteiben, amit elhatároz, azt véghez is viszi.

Az özvegy iránt, akinek fiait a cseh megölte, részvétet érez, meg akarja bosszulni a rajta esett sérelmet, elégtételt akar szerezni számára az őt ért veszteség miatt.

Özvegy édesanyját látja benne.

Jó szívű, jó lelkű, egyszerű, becsületes, nem tűri a megaláztatást, a katonák gúnyolódását.

Nem engedi magát eltántorítani kitűzött céljától, hogy katonaként a király seregében szolgáljon, édesapjához hasonlóan.

Fellázad bátyja viselkedése ellen, nem hajlandó tovább a jobbágyok a szolgák életét élni, érzi, hogy többre hivatott.

Igazának is érvényt akar szerezni. Be akarja bizonyítani, hogy testvére, György méltatlanul bánik vele, ki akarja túrni az örökségből, hogy őt szolgasorba kényszerítse, a bajvívásra, a katonáskodásra alkalmatlanná tegye.

Azért kell szinte felkészületlenül, gyakorlat nélkül kiállnia a cseh ellen, hogy igazát bebizonyítsa a király előtt, rendkívüli ereje miatt az isten is katonának teremtette.

A mesebeli legkisebb testvér jelenik meg Toldi Miklós alakjában, aki a nehézségeket leküzdve, három próbát kiállva, a farkasok,a bika és a cseh vitéz ellen végül győzedelmeskedik. A jó elnyeri jutalmát, a rossz méltó büntetését, a tehetség minden körülmények között utat tör magának. Ezt példázza Toldi Miklós története.

Próbáltam kiegészíteni az általad leírtakat, mondatokba foglalva, talán így elfogadja a tanár.

2013. márc. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm !!!
2013. márc. 19. 14:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen segítettem !
2013. márc. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!