Kitud számolni? Szögpercek hogyankell?


elfelejtettem mindent.. egy nyár alatt =)

30°45\'15"=.........°=........rad

segítség.. :)


2009. szept. 15. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:

30+45/60+15/3600=30.7541666°

30.754/360=szög/2Pi

szög=0.536rad

2009. szept. 15. 20:43
 2/2 anonim válasza:

60' = 1°

és 60"=1'

neharagúdj de messzevan a számológépem. (de ha van neked akkor a D'm's' gombot nyomd meg és máris kiszámolja:)

2009. szept. 15. 20:44