Irodalom házi!?

Figyelt kérdés

Irodalomból egy fél-egy oldalas fogalmazást kell írnom arról, hogy mire gondolok lefekvéstől elalvásig. És ezt a fogalmazást retrospekcióba vagy in medias res-be kell írnom. Tudnátok nekem tanácsokat adni, hogy hogy kezdjem el/mit írjak? Segítségül leírom mi az a retrospekció és az in medias res.(Ha valaki nem tudja.)


Retrospekció: visszatekintő időrend. Utólag visszaemlékezve a végponttól közeledik az előzményekhez. (az esemény lezárásával kezd)


In medias res: belevág az események közepébe, csak később tér vissza az előzmények ismertetésére.(a tetőponttal kezd) Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2013. márc. 13. 19:46
 1/2 BKRS ***** válasza:

Csak egy ostoba agyonegyszerüsített sablon megoldást szoktak az ilyenre várni, ha beindul a kreativitásod, az csak akkor lesz poztív ha rendszeresen viszel csontot a kutyájának.

Kezdheted valamivel ami felkelti az érdeklődést:

"Na de jó hogy ennek a napnak is vége" gondoltam amikor ágyba bújtam. Nem csoda, hiszen már eleve rosszul kezdődött, amikor felebredtem azt gondoltam "milyen jól kialudtam magam ilyen rövid idő alatt", eszembe se jutott, hogy esetleg nem csörgött a vekker. Amikor átnéztem gyorsan az iskolatáskámat arra gondoltam, hogy ez egy ritka nap, minden házimmal sikerűlt végeznem, nem kell semmit a szünetben leírnom, ami igaz is lett volna ha tényleg kedd van ahogy gondoltam, és nem szerda.

stb... rakj be még néhány váratlan kellemetlen eseményt, aztán kész is vagy.

2013. márc. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. márc. 14. 21:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!