2013. márc. 8. 14:03
1/1 anonim válasza:
CH3-(CH2)7-CH=CH-(CH2)7-COOH + H2 = CH3-(CH2)7-CH2-CH2-(CH2)7-COOH
mC17H35-COOH/28,2=MC17H35-COOH/MC17H33-COOH
mC17H35-COOH=28,2*(284/282)=28,4 g