Hány g sztearinsav keletkezik 28.2 g olajsav hidrogénaddíciójakor?


2013. márc. 8. 14:03
 1/1 anonim ***** válasza:

CH3-(CH2)7-CH=CH-(CH2)7-COOH + H2 = CH3-(CH2)7-CH2-CH2-(CH2)7-COOH


mC17H35-COOH/28,2=MC17H35-COOH/MC17H33-COOH

mC17H35-COOH=28,2*(284/282)=28,4 g

2013. márc. 8. 14:25