Megvan adva egy egyenes egyenlete:
-2x+y=7
illetve a P pont
P (5;2)
Írd le annak az egyenesnek az egyenletét, amelyen átmegy a P pont és merőleges a megadott egyenesre.
Segítsen valaki! Fontos!!
2013. márc. 7. 19:58
1/4 anonim válasza:
Az adott egyenes egyenlete átrendezve :y= 2x+7 Ennek az egyenesnek az irányténezője: m=2
A rá merőleges egyenes esetében m=-1/2 P(5;2)
(y-y1)= m*(x-x1)
y-2 = -1/2*(x-2)
y-2 = -1/2x+1
y+0,5x = 3
2/4 A kérdező kommentje:
És ezt a normál vektor felírásával nem lehet megoldani? Mert én ugy kezdtem, hogy n(-2;1)...ebből kiindulva esetleg?
2013. márc. 7. 20:10
3/4 anonim válasza:
Az új egyenes normálvektorának koordinátáit úgy kapod meg, hogy felcseréled, és az egyiknek az előjelét ellentettjére változtatod.
n(1;2)
x+2y=1*5+2*2
x+2y =9
Az előző válaszomban rosszul írtam.
y-2 = -1/2*(x-5)
ha ezt átrendezed, ugyanazt kapod, mint a normálvektorral felirt esetben.
4/4 A kérdező kommentje:
Oké. Köszönöm :)
2013. márc. 7. 20:29