Hány gramm brómot köt meg 14,1 gramm olajsav?


2013. márc. 7. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:

CH3-(CH2)7-CH=CH-(CH2)7-COOH + Br2 = CH3-(CH2)7-CHBr-CHBr-(CH2)7-COOH


mBr2/14,1=MBr2/MC17H33-COOH

mBr2=14,1*(159,8/282)=8,0 g

2013. márc. 7. 14:45
 2/4 A kérdező kommentje:
letudnád vezetni a megoldást?
2013. márc. 7. 14:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Levezettem! Ennél egyszerűbben nem tudom elmagyarázni, sorry!
2013. márc. 7. 14:49
 4/4 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm
2013. márc. 7. 14:51