2013. márc. 6. 19:53
1/2 anonim válasza:
Mindkét oldalhoz hozzáadva 2/3*X + 1-et azt kapjuk, hogy X = 3.
2/2 Andizsuzsi válasza:
1/3x - 3/3 = -2/3x + 6/3 /.3
1x - 3 = -2x + 6 /+2x
3x - 3 = 6 /+3
3x = 9 /:3
x=3