A feladat így szól: Egy antenna emelkedik a síkság fölé az antenna csúcs a P pont míg a talppontja a P' pont a síkságon. A síkon felveszünk egy AB=200m hosszú alapvonalat. Az AB szakasz végpontjaiból megmérjük a következő szögeket: PAP'szög=48°36' BAP'szög=45°54' P'BAszög=56°24' Milyen magas az antenna?2013. márc. 5. 18:34
2/4 anonim válasza:
Elozo vagyok:
Ha ugy veszed fel az AB egyenest, hogy a PP' es P'B meroleges legyen akkor igy kell kiszamloni:
180 - (BAP' + P'BA) = AP'B
Mivel PP' meroleges P'B-re => PP'A = 90-AP'B
P'PA = 180 - (PP'A + PAP')
Innen mar csak a sinus tetelt hasznalva kiszamlgatod az oldalakat.
pl: |P'A|/|AB| = sin(ABP')/sin(AP'B)
ha mar egy olad megvan ugyanigy kiszamload a PP'-t is
ha az alapvonal cuccot igy is fel lehet venni...
3/4 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2013. márc. 7. 20:04