Kellene egy kis segítség, nem boldogulok a matekkal sajnos. Tudnátok segíteni?

A feladat így szól: Egy antenna emelkedik a síkság fölé az antenna csúcs a P pont míg a talppontja a P' pont a síkságon. A síkon felveszünk egy AB=200m hosszú alapvonalat. Az AB szakasz végpontjaiból megmérjük a következő szögeket: PAP'szög=48°36' BAP'szög=45°54' P'BAszög=56°24' Milyen magas az antenna?
2013. márc. 5. 18:34
 1/4 anonim válasza:
Mi akar lenni az alapvonal?
2013. márc. 5. 19:43
 2/4 anonim válasza:

Elozo vagyok:

Ha ugy veszed fel az AB egyenest, hogy a PP' es P'B meroleges legyen akkor igy kell kiszamloni:


180 - (BAP' + P'BA) = AP'B


Mivel PP' meroleges P'B-re => PP'A = 90-AP'B

P'PA = 180 - (PP'A + PAP')


Innen mar csak a sinus tetelt hasznalva kiszamlgatod az oldalakat.


pl: |P'A|/|AB| = sin(ABP')/sin(AP'B)

ha mar egy olad megvan ugyanigy kiszamload a PP'-t is


ha az alapvonal cuccot igy is fel lehet venni...

2013. márc. 5. 19:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy lehetséges megoldás


[link]


DeeDee

***********

2013. márc. 6. 18:56
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2013. márc. 7. 20:04