Kőszívű ember fiai: Baradlay végrendelete mi volt a 3 fiáról? Valójában mi történt velük?
Baradlay Kazímír házában hatalmas vendégsereg gyűlt össze. A házigazda nem volt ott a vendégekkel, mert gyengélkedett a szobájában. Miközben köszöntőt mondtak érte, az orvos kihívta a feleségét hozzá. A vendégek arra gondoltak, hogy a nagyságos úr rosszul lett, mert szívbeteg volt. Már több évtizede ez volt a baja, de így még száz évig is élhet. Valójában már csak 60 perce volt hátra, és az asszonyt azért hívatta a szobájába, hogy a végrendeletét lediktálja. A férfinek nemcsak biológiailag, de bibliai értelemben is kőszíve volt.
A végrendeletében minden részletét leíratja saját temetésének, milyen koporsóba temessék, melyik kardját temessék mellé, kik vigyék a koporsót, és ki mondja a gyászbeszédet.
Legnagyobb fiáról, Ödönről úgy határozott, hogy maradjon a cár mellett Oroszországban, éljen csak kicsapongó életet. Nem veheti el a lányt, aki miatt elhagyta a szülői házat, és legyen diplomata.
Richárd menjen át a testőrségtől a lovassághoz és sose nősüljön meg.
Jenő, aki a legkisebb és legkedvesebb fia volt, maradjon csak hivatalnok, ne támogassa senki, küzdje fel magát lépcsőről lépcsőre.
Felesége hat héttel a temetés után menjen hozzá Rideghváry Bencéhez, aki adminisztrátor volt, és ő az, akit a legméltóbbnak talált a saját helyére.
Bár az asszony többször abbahagyta az írást, a haldokló mindig megparancsolta, hogy folytassa és követelte, hogy hajtsa végre parancsait.
Végül eljött az idő és meghalt Baradlay. Az asszony egy imában megfogadta, hogy semmit nem úgy teljesít a végrendeletből, ahogy ezt megígérte, és az ellenkezőjét fogja tenni. A kőszívű ember még egy utolsó földöntúlit kiáltott, mintha meghallotta volna odaátról az imát, és visszatért egy kiáltás erejéig, hogy tiltakozzon.
Legnagyobb fiáról, Ödönről úgy határozott, hogy maradjon a cár mellett Oroszországban, éljen csak kicsapongó életet.
Nem veheti el a lányt, aki miatt elhagyta a szülői házat, és legyen diplomata.
Richárd (a középső fiúÖ menjen át a testőrségtől a lovassághoz és ne nősüljön meg soha.
Jenő(legkisebb és legkedvesebb fia), maradjon hivatalnok, ne támogassa senki, küzdje fel magát lépcsőről lépcsőre.
Felesége hat héttel a temetés után menjen hozzá Rideghváry Bencéhez, aki adminisztrátor volt, és ő az, akit a legméltóbbnak talált a saját helyére.
Bár az asszony többször abbahagyta az írást, a haldokló mindig megparancsolta, hogy folytassa és követelte, hogy hajtsa végre parancsait.
Végül eljött az idő s meghalt Baradlay.
Az asszony egy imában megfogadta, hogy semmit nem úgy teljesít a végrendeletből, ahogy ezt megígérte, és az ellenkezőjét fogja tenni.
Elég köcsög vagy, de az is maradsz.
Másik kérdező nagyon köszönte ugyanezt a linket, hiszen ebből valójában mindent megtudott, és örült, hogy nem kell neki az egész könyvet végigolvasni.
Ha te még arra sem vagy hajlandó, hogy 2 oldalt elolvass, hát nem is lesz belőleg az életben semmi!
Azért azon el lehetne gondolkodni, ha még az ilyen egyszerű házifeladatot is megcsináljuk a gyerekek helyett mi, akik annakidején vettük a fáradságot és végigolvastuk az egész könyvet, mi lesz azokból a fiatalokból?
És vajon majd amikor ők lesznek felnőttek, hogyan fognak tudni segíteni a saját gyerekeiknek, ha most fiatal korukban nem kényszerítjük rá őket, hogy valamit saját erőből, saját időráfordításból stb. stb. megoldjon.
Szerintem az ilyen "rögtön ugrok, majd én megcsinálom" hozzá-állással csak rontunk rajtuk, hosszútávon inkább rosszat teszünk, csak pillanatnyilag tűnik jónak az ilyenfajta hozzá-állás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!