Legyenek AOB szog es BOC szog egymas melletti szogek. Az AOB szog szogfelezoje az, OC felegyenesel 75 fokos szoget zar be, es a BOC szog szogfelezoje az OA felegyenessel derekszoget alkot. Mennyi az AOC szog merteke?


2013. febr. 28. 15:16
 1/1 anonim ***** válasza:

AOB=x

BOC=y

I. x/2+y=75

II. y/2+x=90

I. x+2y = 150

II. y+2x =180

I. x= 150-2y

II.y+2(150-2y)=180

y+300-4y =180

y=40

x=150-2*40=70

AOC szög =x+y =40+70= 110

2013. febr. 28. 15:29