28x+6x+17*(1-4x)=13,23
Az x=0,1109 lesz, legalábbis ez van a megoldáskötetben is és behelyettesítve is jó ez az érték. De egyszerűen nem bírom felfogni hogy lett az x ennyi....:(
2013. febr. 22. 21:45
1/1 anonim válasza:
28x +6x +17-68x =13,23
-34x +17 = 13,23 /-17
-34x =-3,77 /:-(34)
x =0,110882352