Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » József Attila Gyömrői Edithez...

József Attila Gyömrői Edithez melyik versét írta?

Figyelt kérdés
2013. febr. 21. 00:02
 1/7 sweeney ***** válasza:

Gyermekké tettél

Nagyon fáj

Aki szeretni gyáva vagy

Ezeket biztosan.


És a Szabad-ötletek jegyzéke. Bár ez nem vers, és nem is igazán Gyömrőihez írja. Legalábbis semmiképp sem úgy, mint a fentebb említett verseket.

2013. febr. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

A szabad ötletek jegyzékét a pszichológusa utasítására írta, mindent le kellett írnia, ami az eszébe jutott, de úgy, abban a stílusban. Elég kemény, én elolvastam...

2013. márc. 5. 21:22
 3/7 sweeney ***** válasza:
Igen, és történetesen ez a pszichológus Gyömrői Edit volt. Olvastam én is egy párszor. Nagyon érdekes, bár nem kellett volna kiadniuk.. ez az egész csak J.A.-ra tartozik. Nem a nagyközönségnek szánta.
2013. márc. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
pontosan...én sem tudom miért kellett, sztem undorító dolog, így kiadni őt..
2013. márc. 7. 16:07
 5/7 anonim ***** válasza:

JA semmit nem írt magának. A szabad-ötletek jegyzéke is pontosan ugyanolyan vers mint a többi.

S amióta elolvastam "kicsit" másként hangzik az, hogy: "Már egy hete csak a mamára gondolok mindíg, meg-megállva." Ami éppen 1934-ben íródott, a Gyömrői idők elején.

2018. ápr. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Smil válasza:
Gyömröi Edittel, 78 éves korában készült interju.Ő tagadta, hogy József attila az ő kérésére írta, a Szabad-ötletek jegyzékét, sőt azt állítótta, nem is tudott arról, hogy József Attila írt ilyent.
2020. máj. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Smil válasza:
Gyömröi Edittel, 78 éves korában készült interju.Ő tagadta, hogy József Attila az ő kérésére írta, a Szabad-ötletek jegyzékét, sőt azt állítótta, nem is tudott arról, hogy József Attila írt ilyent.
2020. máj. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!