Kémia 10. -es feladat? (etanol+Na)


Tudnátok segíteni ebben a feladatban?

20cm^3 abszolút alkohol (100%os C2H5) 0,79 g/cm^3 sűrűségű. Ebben 2g Na-ot oldunk. Mennyi normál állapotú H2 fejlődik? Addig eljutottam, hogy 4x annyi alkohol van, mint Na, de nem biztos. előre is köszönöm.


2013. febr. 20. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:

2C2H5OH + 2Na = 2C2H5ONa + H2


m alk= 20 x 0,79 = 15,8 g

n alk= 15,8/ 46 = 0,34 mol


n NaOH = 2/40 = 0,05 mol


2 mol alk 2 mol NaOH dal reagál és 1 mol hidrogén fejlődik


Mivel a NaOH ból van kevesebb ez határozza meg a fejloődő hidrogén mennyiségét.

0,05 mol NaOH ból fele ennyi mól hidrogén fejlődik , ami 0,05 x 22,41 dm3

2013. febr. 21. 19:56
 2/2 anonim ***** válasza:

A fejlődő hidrogén térfogata helyesen 0,025 molx 22,41 dm3/ mól


Az előbb rosszul írtam , bocs

2013. febr. 21. 20:05