Tudnátok segíteni ebben a feladatban?
20cm^3 abszolút alkohol (100%os C2H5) 0,79 g/cm^3 sűrűségű. Ebben 2g Na-ot oldunk. Mennyi normál állapotú H2 fejlődik? Addig eljutottam, hogy 4x annyi alkohol van, mint Na, de nem biztos. előre is köszönöm.
2013. febr. 20. 16:33
1/2 anonim válasza:
2C2H5OH + 2Na = 2C2H5ONa + H2
m alk= 20 x 0,79 = 15,8 g
n alk= 15,8/ 46 = 0,34 mol
n NaOH = 2/40 = 0,05 mol
2 mol alk 2 mol NaOH dal reagál és 1 mol hidrogén fejlődik
Mivel a NaOH ból van kevesebb ez határozza meg a fejloődő hidrogén mennyiségét.
0,05 mol NaOH ból fele ennyi mól hidrogén fejlődik , ami 0,05 x 22,41 dm3
2/2 anonim válasza:
A fejlődő hidrogén térfogata helyesen 0,025 molx 22,41 dm3/ mól
Az előbb rosszul írtam , bocs