R biztosan nem egyenlő k-val. Tehát akkor mikor használjuk az egyik egyenletet és mikor a másikat?2013. febr. 17. 21:36
1/3 Shai-Hulud válasza:
De bizony!
P*V = N*R*T -ből: R = (P*V) / (N*T) és
P*V = N*K*T -ből: K = (P*V) / (N*T) emiatt
R = K-val.
(Egyébként MINDKÉT betű az egyetemes gázállandót jelöli, az elfogadottabb az R jelölés, kéretik EZT használni!)
2/3 anonim válasza:
n*R*T
N*k*T
n --anyagmennyiség molban
N - atomok száma.
n és N között 6*10^23-onos szorzó van, ezért k és R is ennyiben tér el egymástól.
R az egyetemes gázállandó (8,314 J/mol.K)
A két képlet egyenértékű. Ha R-el számolunk kisebbek a számok, érdemes azt megjegyezni.
3/3 bongolo válasza:
Annyit tennék hozzá Ifjutitan jó válaszához, hogy a k neve Boltzmann állandó.