Fizika: P*V=N*R*T és P*V=N*K*T között mi különbség?

R biztosan nem egyenlő k-val. Tehát akkor mikor használjuk az egyik egyenletet és mikor a másikat?
2013. febr. 17. 21:36
 1/3 Shai-Hulud ***** válasza:

De bizony!

P*V = N*R*T -ből: R = (P*V) / (N*T) és

P*V = N*K*T -ből: K = (P*V) / (N*T) emiatt

R = K-val.


(Egyébként MINDKÉT betű az egyetemes gázállandót jelöli, az elfogadottabb az R jelölés, kéretik EZT használni!)

2013. febr. 17. 21:52
 2/3 anonim ***** válasza:

n*R*T


N*k*T



n --anyagmennyiség molban


N - atomok száma.


n és N között 6*10^23-onos szorzó van, ezért k és R is ennyiben tér el egymástól.


R az egyetemes gázállandó (8,314 J/mol.K)


A két képlet egyenértékű. Ha R-el számolunk kisebbek a számok, érdemes azt megjegyezni.

2013. febr. 17. 21:54
 3/3 bongolo ***** válasza:
Annyit tennék hozzá Ifjutitan jó válaszához, hogy a k neve Boltzmann állandó.
2013. febr. 17. 23:49