Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fogalmazás. Hogy kezdjek...

Fogalmazás. Hogy kezdjek hozzá? ötletek? (lent)

Figyelt kérdés
Átváltozás történetet kell írni, irodalomból. 1,5 A/4-es oldal. Nincs semmi ötletem...valaki írjon valamit, légyszíves

2013. febr. 17. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez így kevés. Átváltozás történetet? Össze kell fogalmazni Kafka művét vagy pedig egy hozzá hasonlót kellene írni? Az utóbbi vicces lenne a tanárod részéről, az első viszont miért nem megy? Olvasd el, rövid, aztán foglald össze. Én élveztem, tetszik Kafka stílusa, olyan hülye. :) Mármint pozitív értelemben.
2013. febr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
egy saját átváltozás történetet kell írni, nekünk kell kitalálni
2013. febr. 17. 18:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Legyen alapból csótány a főszereplőd, aki emberré változik át, és kilökik az ajtón. A tanulság ugyanaz: emberként is annyit érsz, mint csótányként.
2013. febr. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

milyen kedves kis történet lenne, köszii

megértem hogy most biztos elég depressziós vagy, de ezt azért neee jóisteen

2013. febr. 17. 18:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudod, miről szól az Átváltozás? Mintha nem olvastad volna el. Ha ahhoz hasonlót kell írnod, ez pont jó téma lenne.

Az Átváltozás egy olyan hapsiról szól, akit semmibe vesz a családja, csak élősködnek a nyakán, miközben szétgürizi az agyát. Egy nap csótányként ébred fel, és bár a családja tudja, hogy ő a csótány, rásöprik a szemétlapátra, és bedobják a kukába. Ennyi a lényege.

Nem vagyok depressziós. Szerintem poén sztori lenne. Hidd el, a tanárod nem vár ennél többet.

2013. febr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyet nekünk is kellett. :) Én olyasmit írtam, hogy egy lány vagyok (amúgy is xdd) aki a parton ébredt egy lakatlan szigeten és nem tudja hogy került oda... meglát egy fiút, aki közelebb jön hozzá, de aztán megijed és elmegy, végül megint odamegy és egy kis tükröt dob elé. a lány megnézi magát és látja, hogy az egész arca szőrös, mint egy majomé. a fiú megint odajön és meglátja a csajszi, hogy a fiúnak a keze szőrös. a fiú elvezeti egy forráshoz, amiből isznak és eltűnik a szőr. útközben elmondja, hogy egy varázsszigetre került, ahol eddig csak egyedül élt, de már ketten vannak és kijutni lehetetlen. vannak szuperképességeik, meg szőrösek, de a forrásvíz egy hétre megszabadítja őket a szőrtől :DD


ötöst kaptam rá xdd sok sikert :)

2013. febr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, de már megírtam, amúgy mi még nem vettük kafka történetét, nem olyat kell írni, nekünk csak simán egy átváltozást kellet írni...szerintem egész jó lett:)
2013. febr. 17. 21:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!