SOS Valószínűségszámítás! Egy 5fős család tagjait véletlenszerűen sorba állítva, mennyi a valószínűsége annak, hogy az életkoruk szerint növekvő vagy csökkenő sorrendbe állnak?

Segítsetek,megfogott ez a feladat!

2013. febr. 16. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó esetek száma: 2

Összes eset száma: 5!=120


P=2/120=1/60

2013. febr. 16. 16:48
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

köszi a megoldást,de nem értem h gondolod a "P=2/120=1/60"


P= kedv./összes= 2 osztva 120 = osztva 60?

2013. febr. 16. 17:00
 3/5 A kérdező kommentje:
*1 osztva 60?
2013. febr. 16. 17:04
 4/5 anonim ***** válasza:

120 az összes esetek száma, ebből 2 a jó eset, tehát az a kérdés, hogy a 120-nak a 2 hány %-a. 1%= 1,2 2/1,2= 1,6

Vagyis 1,6 % a valószínűsége. 1/60-nal ugyanez jön ki, csak nem %-ban

2013. febr. 16. 17:08
 5/5 A kérdező kommentje:
oké! köszönöm! :)
2013. febr. 16. 17:10