Segítsetek,megfogott ez a feladat!2013. febr. 16. 16:46
1/5 anonim válasza:
Jó esetek száma: 2
Összes eset száma: 5!=120
P=2/120=1/60
2/5 A kérdező kommentje:
Szia!
köszi a megoldást,de nem értem h gondolod a "P=2/120=1/60"
P= kedv./összes= 2 osztva 120 = osztva 60?
2013. febr. 16. 17:00
3/5 A kérdező kommentje:
*1 osztva 60?
2013. febr. 16. 17:04
4/5 anonim válasza:
120 az összes esetek száma, ebből 2 a jó eset, tehát az a kérdés, hogy a 120-nak a 2 hány %-a. 1%= 1,2 2/1,2= 1,6
Vagyis 1,6 % a valószínűsége. 1/60-nal ugyanez jön ki, csak nem %-ban
5/5 A kérdező kommentje:
oké! köszönöm! :)
2013. febr. 16. 17:10