2013. febr. 8. 11:45
1/3 anonim válasza:
2 elemű: (10 alatt a 2)=45
3 elemű: (10 alatt a 3)=120
Tehát 120/45=8/3=2,67-szer annyi.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2013. febr. 8. 13:05
3/3 Tom Benko válasza:
\frac{\binom{10}{3}}{\binom{10}{2}}=\frac{\frac{10!}{3!\cdot7!}}{\frac{10!}{2!\cdot8!}}=\frac{2!\cdot8!}{3!\cdot7!}=\frac{8}{3}.