165. Hányszor annyi 3 elemű részhalmaza van egy 10 elemű halmaznak, mint ahány 2 elemű?


2013. febr. 8. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:

2 elemű: (10 alatt a 2)=45

3 elemű: (10 alatt a 3)=120

Tehát 120/45=8/3=2,67-szer annyi.

2013. febr. 8. 11:49
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2013. febr. 8. 13:05
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
\frac{\binom{10}{3}}{\binom{10}{2}}=\frac{\frac{10!}{3!\cdot7!}}{\frac{10!}{2!\cdot8!}}=\frac{2!\cdot8!}{3!\cdot7!}=\frac{8}{3}.
2013. febr. 9. 22:10