Akármilyen lehet,csak legalább 7-8 mondat kéne legyen arról hogy mit is ábrázol az adott grafikon.
2013. febr. 7. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a grafikon a Γ-függvény abszolút értékét ábrázolja a komplex számok felett. Ez a függvény arról nevezetes, hogy minden x számra amire értelmes x*Γ(x) = Γ(x+1), ezenkívül minden pozitív egész n számra Γ(n) = (n-1)!. Tehát ez a függvény a faktoriális általánosításának is tekinthető. A grafikonról leolvasható, hogy a függvény abszolút értéke a nem pozitív egész számokban végtelenhez tart. Ez azért van, mert ezekre a számokra a Γ függvény nem értelmezett. A Γ-függvénynek fontos szerepe van mérések pontosságának becslésében, a valószínűségszámításban és sok egyéb természettudományos területen is.


Ha nem tetszik ez a grafikon, akkor van még:

[link] Ez is erről a függvényről van, erről a színek alapján leolvasható a Γ értékének valós és képzetes része is (a fényesség az abszolút értékre, a színek a számok argumentumára utalnak). A nem pozitív egészekbe egyszerre több szín is befut, ezért nincs határértéke a függvénynek ezeken a helyeken.


De tudok még mutatni más grafikont is, ez is érdekes lehet:

[link]


Vagy ez: [link]

2013. febr. 7. 17:08
 2/4 A kérdező kommentje:
én nem nagyon értem ezeket a szines valamiket,nekem egyszerűbb kellene
2013. febr. 7. 17:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Oké…

[link]


Ez az f(x) = 2x - 1 függvény grafikonja. Ez egy egyenes, latin szóval linum ( [link] ), ezért hívják lineáris függvénynek. Leolvasható róla, hogy amíg 1 négyzetet lépünk előre az x mentén, addig a függvény értéke 2 lép felfelé az y mentén. Ezt úgy hívják, hogy a függvény meredeksége 2. A függvény az x-tengelyt az 1/2 helyen metszi, így az x = 1/2-ben az értéke 0. Tehát x = 1/2-nél van a zérus- vagy nullhelye. A másik tengelyt -1-ben metszi, ez a függvény 0-ban felvett értéke.


Ez kb. megvan 7 mondat.

2013. febr. 7. 17:21
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2013. febr. 8. 16:38