Tudtok mutatni grafikont?
Ez a grafikon a Γ-függvény abszolút értékét ábrázolja a komplex számok felett. Ez a függvény arról nevezetes, hogy minden x számra amire értelmes x*Γ(x) = Γ(x+1), ezenkívül minden pozitív egész n számra Γ(n) = (n-1)!. Tehát ez a függvény a faktoriális általánosításának is tekinthető. A grafikonról leolvasható, hogy a függvény abszolút értéke a nem pozitív egész számokban végtelenhez tart. Ez azért van, mert ezekre a számokra a Γ függvény nem értelmezett. A Γ-függvénynek fontos szerepe van mérések pontosságának becslésében, a valószínűségszámításban és sok egyéb természettudományos területen is.
Ha nem tetszik ez a grafikon, akkor van még:
[link] Ez is erről a függvényről van, erről a színek alapján leolvasható a Γ értékének valós és képzetes része is (a fényesség az abszolút értékre, a színek a számok argumentumára utalnak). A nem pozitív egészekbe egyszerre több szín is befut, ezért nincs határértéke a függvénynek ezeken a helyeken.
De tudok még mutatni más grafikont is, ez is érdekes lehet:
Vagy ez: [link]
Oké…
Ez az f(x) = 2x - 1 függvény grafikonja. Ez egy egyenes, latin szóval linum ( [link] ), ezért hívják lineáris függvénynek. Leolvasható róla, hogy amíg 1 négyzetet lépünk előre az x mentén, addig a függvény értéke 2 lép felfelé az y mentén. Ezt úgy hívják, hogy a függvény meredeksége 2. A függvény az x-tengelyt az 1/2 helyen metszi, így az x = 1/2-ben az értéke 0. Tehát x = 1/2-nél van a zérus- vagy nullhelye. A másik tengelyt -1-ben metszi, ez a függvény 0-ban felvett értéke.
Ez kb. megvan 7 mondat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!