Egy szabályos háromoldalú gúla felszíne 202,65cm2. Egy oldallapjának területe az alapterület 3/4-ed része. Mekkora a gúla térfogata?

gúla,térgeometria,matek

2013. febr. 5. 14:11
 1/1 PósánéAnita ***** válasza:

To= 3/4 Ta

202,65= Ta+ 3To= Ta+ 3* 3/4 Ta= 3,25 Ta

Ta= 62,35, mivel ez szabályos háromszög= a^2* sin 60 /2, innen a=12

így To= 46,76 = a* m (oldalháromszög) /2, m( old h)=7,79

kell egy síkmetszet, emiből veszünk egy derékszögű háromszöget: átfogója 7,79, alapja az alapháromszög magasságának egyharmada, mert súlívonal is egyben= 3,46, Pit-tétellel M= 6,97

V= 62,35*6,97 /3= 145

2013. febr. 6. 17:02