gúla,térgeometria,matek2013. febr. 5. 14:11
1/1 PósánéAnita válasza:
To= 3/4 Ta
202,65= Ta+ 3To= Ta+ 3* 3/4 Ta= 3,25 Ta
Ta= 62,35, mivel ez szabályos háromszög= a^2* sin 60 /2, innen a=12
így To= 46,76 = a* m (oldalháromszög) /2, m( old h)=7,79
kell egy síkmetszet, emiből veszünk egy derékszögű háromszöget: átfogója 7,79, alapja az alapháromszög magasságának egyharmada, mert súlívonal is egyben= 3,46, Pit-tétellel M= 6,97
V= 62,35*6,97 /3= 145