Körhöz belső pontból húzott szelőszakaszok tételének bizonyítása?


Valaki légyszi írja le nekem a bizonyítást, nagy szükségem lenne rá!

PA*PB=PA'*PB'


2013. febr. 4. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt van a bizonyítás egy képen:

[link]

Rögtön felteszem a mozgatható változatot is ide:

[link]

2013. febr. 4. 17:34
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) közben meglett
2013. febr. 4. 17:43
 3/5 bongolo ***** válasza:

Itt egy ábra:

[link]

A pontok nem úgy vannak jelölve, mint nálad (A'B' helyett CD van), de ugye nem gond.


Kössük össze az A-C és B-D pontokat, kapunk két háromszöget.

Az APC és BPD szögek csúcsszögek, egyformák.

Az ACD és ABD szögek ugyanahhoz az AD ívhez tartozó kerületi szögek, azok is egyformák.


Ezért az APC és BPD háromszögek hasonlóak: a/c = d/b

Ezt átrendezve: a·b = c·d

Kész.

2013. febr. 4. 17:52
 4/5 bongolo ***** válasza:
Jaj, de lemaradtam, amíg az ábrák között keresgéltem a legjobbat :)
2013. febr. 4. 17:53
 5/5 A kérdező kommentje:
nem baj, jár a kezecske :) a szándék a lényeg :D
2013. febr. 4. 18:08