10^2012 ; 3^4024 ; 2^6036 ; Növekvő sorrendbe kellene őket helyezni, hogyan tudnám eldönteni, hogy melyik a nagyobb?

2013. febr. 2. 16:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Átírható így a második és harmadik:

(3^2)^2012=9^2012

2^6036=(2^3)^2012=8^2012


Most már azonos a kitevő, így sorba is lehet rakni őket.

8^2012<9^2012<10^2012

2013. febr. 2. 17:16
 2/2 magyarszilvia válasza:
0%
mi az a hatványozás??????
2013. febr. 15. 14:37