10^2012 ; 3^4024 ; 2^6036 ; Növekvő sorrendbe kellene őket helyezni, hogyan tudnám eldönteni, hogy melyik a nagyobb?2013. febr. 2. 16:59
1/2 anonim válasza:
Átírható így a második és harmadik:
(3^2)^2012=9^2012
2^6036=(2^3)^2012=8^2012
Most már azonos a kitevő, így sorba is lehet rakni őket.
8^2012<9^2012<10^2012
2/2 magyarszilvia válasza:
mi az a hatványozás??????