Elegendő-e a szigetelőszalag?


Elegendő-e 8500 m^2 szigetelőszalag egy 1 kilométer hosszú,1420 mm átmérőjű gázvezeték kétrétegű szigetelésére?


A számítását is kérném!

Előre is köszönöm szépen!



2013. jan. 29. 16:19
 1/1 anonim ***** válasza:

A kör kerülete * a vezeték hossza (kétszer)

d = 1420mm = 1,42m

K =2πr = πd = 3,14*1,42 = 4,4588m ≈ 4,46m

S = K*L*2 = 4,46* 1000*2 = 8920 m²

Mivel az adott szigetelő 8500 m², akkor nem lesz elég.

2013. jan. 29. 16:58