Elegendő-e 8500 m^2 szigetelőszalag egy 1 kilométer hosszú,1420 mm átmérőjű gázvezeték kétrétegű szigetelésére?
A számítását is kérném!
Előre is köszönöm szépen!
2013. jan. 29. 16:19
1/1 anonim válasza:
A kör kerülete * a vezeték hossza (kétszer)
d = 1420mm = 1,42m
K =2πr = πd = 3,14*1,42 = 4,4588m ≈ 4,46m
S = K*L*2 = 4,46* 1000*2 = 8920 m²
Mivel az adott szigetelő 8500 m², akkor nem lesz elég.