1.200 gramm 10%-os oldatban hány gramm oldott anyag van? 2.100 gramm vízben feloldunk 25 gramm sót hány tömegszázalékos az oldatunk? ( mielőtt kiszámítod a töménységet gondold meg hogy hány gramm oldatot készítettünk el! )


2013. jan. 28. 16:10
 1/2 A kérdező kommentje:
1. feladat,2. feladat!
2013. jan. 28. 16:12
 2/2 kiskérdés01 válasza:

1. 120 g

2. 2125 g oldat keletkezik. Ezután 25/2125*100=2500/2125=1,17 De nem kapunk teljesen pontos értéket :)

2013. jan. 28. 16:23