A Cl fémekkel reagál. Hatarozd meg 44.8 l Cl és Fe reakciójából, mekkora tömegű klorid keletkezik?


2013. jan. 27. 14:33
 1/1 DudoloPocok ***** válasza:

gondolom normál állapotú a klór gáz 24,5 dm3 - 1 mól


2 Fe+ 3Cl2 = 2 FeCl3


2*56+3*71= 2*162,5


44,8 dm3 Cl2 az 44,8/24,5*71 g =129,83 g Cl2


ha 3*71 g cl2-ből 2*162,5 g klorid keletkezik, akkor

129,83 g Cl2-ből x g klorid keletkezik


x=129,83/(3*71)*2*162,5 =198,095 g FeCl3 keletkezik

2013. jan. 27. 23:03