Idáig jutottam el: NaOH(40g)+HCl(36,5g)= H2O+NaCl
Elmagyaráznátok,hogy kell megcsinálni?Előre is nagyon szépen köszönöm.
2013. jan. 23. 17:31
1/2 anonim válasza:
M(NaOH)=40 g/mol
M(HCl)=36,5 g/mol
Reakció: NaOH + HCl = NaCl + H2O
5 g nátrium-hidroxid tömege: 5/40=0,125 mol
0,125 mol nátrium-hidroxid közömbösítéséhez 0,125 mol hidrogén-klorid szükséges. (a reakció alapján)
0,125 mol hidrogén-klorid tömege: 0,125*36,5=4,5625 g
4,5625 g hidrogén-klorid ennyi 10%-os sósavban van: (4,5625*100)/10=45,625 g.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)
2013. jan. 25. 14:13