5 g nátrium-hidroxidot hány gramm 10%-os sósavval lehet közömbösíteni?


Idáig jutottam el: NaOH(40g)+HCl(36,5g)= H2O+NaCl


Elmagyaráznátok,hogy kell megcsinálni?Előre is nagyon szépen köszönöm.



2013. jan. 23. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

M(NaOH)=40 g/mol

M(HCl)=36,5 g/mol

Reakció: NaOH + HCl = NaCl + H2O

5 g nátrium-hidroxid tömege: 5/40=0,125 mol

0,125 mol nátrium-hidroxid közömbösítéséhez 0,125 mol hidrogén-klorid szükséges. (a reakció alapján)

0,125 mol hidrogén-klorid tömege: 0,125*36,5=4,5625 g

4,5625 g hidrogén-klorid ennyi 10%-os sósavban van: (4,5625*100)/10=45,625 g.

2013. jan. 23. 17:38
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)
2013. jan. 25. 14:13