két osztály zsínházjegyet vesznek

az egyik 384ft-ért a másik 4 darabbal kevesebbet de 3 ft-tal drágábbat és összesen 420 ft-ot fizetett hány jegyet vett egy-egy osztály és darabonként hány ft?



2013. jan. 22. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:

a= egyik osztály létszáma

x=egyik osztály jegyeinek ára


Első egyenlet: a*x=384

Második egyenlet: (a-4)*(x+3)=420


Első egyenletből kifejezzük a-t: a=384/x

Beírjuk a második egyenletbe a-t: (384/x-4)*(x+3)=420


Az egy ismeretlenes egyenletet megoldjuk:

(384/x-4)*(x+3)=420


Sok alakítgatás:

x^2 + 12x - 288 = 0


Nyilván x nem lehet negatív szám, így x = 12

Ebből következik, hogy a = 32

2013. jan. 22. 21:24
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld kéz :)
2013. febr. 15. 19:44