két osztály zsínházjegyet vesznek
az egyik 384ft-ért a másik 4 darabbal kevesebbet de 3 ft-tal drágábbat és összesen 420 ft-ot fizetett hány jegyet vett egy-egy osztály és darabonként hány ft?
2013. jan. 22. 19:19
1/2 anonim válasza:
a= egyik osztály létszáma
x=egyik osztály jegyeinek ára
Első egyenlet: a*x=384
Második egyenlet: (a-4)*(x+3)=420
Első egyenletből kifejezzük a-t: a=384/x
Beírjuk a második egyenletbe a-t: (384/x-4)*(x+3)=420
Az egy ismeretlenes egyenletet megoldjuk:
(384/x-4)*(x+3)=420
Sok alakítgatás:
x^2 + 12x - 288 = 0
Nyilván x nem lehet negatív szám, így x = 12
Ebből következik, hogy a = 32
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld kéz :)
2013. febr. 15. 19:44