Kozák Róbert kérdése:

Bárki aki ért a kombinatorikához nagyon megköszönném ha segítene! Mi a feladatok megoldása? Csak értelmes válaszokat várok, olyat aki segítő szándékkal ír.


[link]


[link]


[link]


[link]


2013. jan. 20. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:

2042. a: 12! féleképp,összesen 12 film van.


b: 12 alatt 4*8 alatt 6*2 alatt 2.


Vígjátékból van 4,ez 4!,sci-fiből van 6,ez 6! és krimiből van 2,ez 2!.Szorzás után 34560-nak kell kijönnie.


c:itt annyival bonyolultabb a helyzet,hogy nem tudjuk,melyikkel kezdi.Mivel az azonos filmek sorbarendezése ugyanannyiszor lehetséges,mint előbb,ezért azzal nem is bíbelődünk.Van 3 fajta film,ezeket 3!,összesen 6 féleképpen lehet elhelyezni,azaz 34560*6=

2013. jan. 20. 22:24
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocsánat,véletlen megnyomtam a válasz gombot:D Szóval 34560*6=207360.


d:Ha jól értelmezem,akkor 3!,összesen 6 féleképpen.

2013. jan. 20. 22:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindet azért nem fogom neked megoldani,de párat még leírok,hogy azokból meríts ötletet.


3. kép második feladata: 37 szám van összesen,abból 5-öt kiválasztunk,ezt 37 alatt 5 féleképp tehetjük meg. 37*36*35*34*33/120.


2067: Hármas számrendszer áll:0,1,2 számokból.


0 egyikben sem lehet,

Tehát minden egyes számjegynél 2 lehetőség van.

4 számjegyről van szó,ezért 2^4=16 féle számot tudunk felírni így.


2068: 4 "vezető" jelzés kerül kiosztásra.Ha visszatevéssel játszunk,akkor 28 diákból 28^4(28 a negyediken),ha nem tesszük vissza,akkor 28 alatt 4 féleképp lehet kiválasztani a felelős diákokat.


Utsó: a:0-tól 6-ig az 7 féle szám.4-szer ismétlődhet,ezért 7^4 féle lehet.


b: Mivel többször is felhasználhatjuk mind a 7 számot,ezért az lenne a logikus,hogy 7^4,de mivel 0 nem lehet az első,ezért az első helyre csak 6 kerülhet.A többi meg 7,azaz 6*(7^3)

2013. jan. 20. 22:46