Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit írjak a facebook erkölcsi...

Mit írjak a facebook erkölcsi problémáiról?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy egy kiselőadást kell adnom a facebook erkölcsi problémáiról,írjatok nekem tippeket miről is írhatnék, mit tegyek bele, mit mondjak el mert egyenlőre ötletem sincs. Kérlek ha tudtok, oldalt linkeljetek minnél több dolgot mondhassak róla:)

2013. jan. 17. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
mivel kollektív értelemben nem létezik olyan, hogy erkölcsi probléma, ezért ez a kérdés teljesen értelmetlen. Aki ilyen mondott az egy hatalmi ideológiát akar sulykolni, azért, hogy aszerint működj. (gondolom ő is aszerint működik) Ha ilyen jellegű oktatásban részesülsz, akkor szerintem gondolkodtatja a céljaidon az életedben, és mérlegeld, hogy nem kéne-e iskolát váltani, mert az ilyesmi a tanulás rovására megy, és ez nagyon meg fogja nehezíteni, ha mondjuk egyetemre akarsz menni.
2013. jan. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez érdekes téma. Am, elsőként csak annyi, hogy ne a facebook erkölcsi problémájáról írj, vagy szóval ne ez legyen a cím, hanem pl. Erkölcsi kérdések a facebookon. Vagy erkölcsi határon a szociális hálón ;) (Ne haragudj, ez nem direkt kötözködés, csak ugye nem magának a fb.-nak vannak erkölcsi problémái, hanem a felhasználóknak)

No, de ez tényleg csak egy tipp, csak ha már a cím is ez volna, de lépjünk is tovább.

Az én ötleteim:

- sokan mondják, hogy amit egyszer fölraksz, hiába is törlöd le a profilodról, azt már valahol valaki tárolta (pl. fotók), ezért érdemes rá figyelni, hogy mit rak fel az ember --> ez elsősorban a fiatalabb generációnál nehéz kérdés, mert sokan úgy pakolnak fel magukról dolgokat a fb.-ra, hogy nem is gondolnak bele, hogy az később hátrányt jelenthet számukra.

(pl. munkakeresésnél - Köztudott tény, hogy a munkáltatók csekkolják a posztra jelentkezők adatlapját, és ha valakiről kompromittáló képeket találnak, nos nyilván nem kis hátránnyal indul a jelentkező. Erre sokan gondolták, hogy az a megoldás, ha az ember semmit nem állít láthatóként idegenek számára, de elvileg a munkáltatóknak a "túl titkos adatlapok" is gyanúsak.) Kezdek kicsit elkanyarodni a témától, de szóval a lényeg, hogy az ilyen fotók, videók, hozzászólások később hátrányt jelenthetnek a munkakeresésnél - és ezek a dokumentumok sokszor erkölcsi tekintetben nem megfelelők, így kapcsolódik ide.

- Az ember sokszor nem gondolja végig, hogy ki mindenki látja az adatlapját, a feltöltött fájlokat. Ez problémás lehet pl. tanár-diák kapcsolatokban --> ezért érdemes nagyon figyelni a beállításokra, ki mit láthat, hova kommentelhet.

- Az ember ne tegyen fel magáról kihívó fotókat (nyilván ezt nem kell nagyon ragozni, mindenki tudja miért, bár ha jól gondolom elsősorban e kérdést feszegeti az előadásod)

- A jelszót senkinek sem szabad megadni, pl. barátnak/barátnőnek sem, mert nem egyszer fordult elő, hogy a dühödt ex kihasználva a helyzetet, hogy ismeri a jelszót feltörte volt párjának adatlapját, és kompromittáló fotókat töltött fel az adatlapjára, vagy kellemetlen állapotfrissítéseket közölt.

- kapcsolat beállítását érdemes csak valóban komoly kapcsolat esetén beállítani, mert annál kevesebb kellemetlen helyzet van, mikor az ember látja, hogy ismerőse egyik héten 'in relationship', másik héten "single", és ugyanez kéthetente megismétlődik


erkölcsi problémák...

sokan kb párkeresésre használják a fb.-ot. Aki számára kellemetlen, ha idegenek írogatnak neki, az beállításokkal könnyen megoldhatja a helyzetet, még az üzeneteket is lehet szűrni.

A legnagyobb probléma, főleg a fiatalabbaknál szerintem az, hogy sokszor az emberek nem is gondolják végig, hogy amit kiposztolnak, azt sok esetben ország világ elé tárják. Sokszor az ember olyat is kiír fb-ra, amit nem feltétlen mondana az emberek szemébe


Nem tudom, most hirtelen ennyi jutott eszembe,mert kicsit el is bizonytalanodtam, hogy mik tartoznak szorosan a témádhoz. Adnál egy irányvonalat, hogy konkrétan milyen jellegű kérdésekre kéne választ adnod? :)

2013. jan. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2013. jan. 24. 15:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!