Sajnos rajzot nem tudok hozzá rakni.2013. jan. 10. 20:03
1/3 PósánéAnita válasza:
egy szabályos hatszög koré kör írható, ennek középpontja az AD felezőpontja. így a köré írható kör sugara 2 cm. A középpontból kiindulva 6 db egybevágó szabályxos háromszöget kapunk, így minden oldala 2 cm, azaz az AB is.
b.) vedd az ABD háromszöget, ebben ismerünk két oldalt és az A-nállévő szöget, ami 60 fok. Koszinusz-tétellel meghatározható BD szakasz:
bd^2= 4^2+2^2-2*2*4*cos60
bd= gyök12=3,46
c.)ennek a háromszögnek minden oldala 3,46 cm, ezért szabályos háromszög, szögei 60 fokosak. T= 3,46^2* sin 60 /2=5,19
2/3 anonim válasza:
Gondolom, a kérdező a koszinusz-tételt nem igen ismeri, nem is kell ehhez. Ezt nézd meg inkább:
Itt megtalálod a feladatodat: Szabályos hatszög adatai címen.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. jan. 11. 07:59