Van egy matek feladat, amit nem tudok megoldani ABCDEF szabályos hatszögben AD=4cm: a) Az AB oldal hossza. Cm? B) A DB szakasz hossza. Cm? C) A BDF háromszüg területe. Nyégyzet cm?

Sajnos rajzot nem tudok hozzá rakni.

2013. jan. 10. 20:03
 1/3 PósánéAnita ***** válasza:

egy szabályos hatszög koré kör írható, ennek középpontja az AD felezőpontja. így a köré írható kör sugara 2 cm. A középpontból kiindulva 6 db egybevágó szabályxos háromszöget kapunk, így minden oldala 2 cm, azaz az AB is.

b.) vedd az ABD háromszöget, ebben ismerünk két oldalt és az A-nállévő szöget, ami 60 fok. Koszinusz-tétellel meghatározható BD szakasz:

bd^2= 4^2+2^2-2*2*4*cos60

bd= gyök12=3,46

c.)ennek a háromszögnek minden oldala 3,46 cm, ezért szabályos háromszög, szögei 60 fokosak. T= 3,46^2* sin 60 /2=5,19

2013. jan. 10. 21:22
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom, a kérdező a koszinusz-tételt nem igen ismeri, nem is kell ehhez. Ezt nézd meg inkább:

[link]

Itt megtalálod a feladatodat: Szabályos hatszög adatai címen.

2013. jan. 10. 21:59
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. jan. 11. 07:59