Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelent az, hogy Légy jó...

Mit jelent az, hogy Légy jó mindhalálig?

Figyelt kérdés
A regényhez kötődik, és engem a "köznapi" és a regény beli jelentése is érdekelne! Elolvastam a regényt, de nem sikerül rá pontos választ adjak!
2013. jan. 7. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Nem értem, hogy mit nem értesz. Azt jelenti, hogy legyél jó egész életedben.
2013. jan. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy az előttem válaszoló is írta.

Kicsit bővebben, azt jelenti, hogy bármi történjen veled, bármilyen rosszak is legyenek hozzád az emberek, társaid, a környezetedből valaki, te maradj meg mindig tiszta, becsületes, őszinte embernek halálod napjáig.

Misitől ezt kérte édesanyja, amikor elengedte a debreceni gimnáziumba tanulni, és a kisdiák emlékezett is ezekre a szavakra. Betartotta őket, ezek szellemében végezte minden feladatát, és ezt idézi fel a regény végén is, amikor azt mondja, hogy a vele történt rossz események ellenére sem akar megváltozni, továbbra is jó akar maradni élete végéig.

2013. jan. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Légyszíves valaki egy hosszabb megfogalmazást is írna pls.
2015. okt. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia !

Már válaszoltam egyszer.

A "légy jó mindhalálig" a Bibliából származó idézet.

Nyilas Misit édesanyja ezekkel a szavakkal bocsátotta útjára, amikor a Debreceni Református Gimnázium tanulója és a kollégium bentlakásos diákja lett.

Ezzel arra kérte kisfiát, hogy maradjon meg mindig egyenes, tiszta, becsületes embernek !

Óvakodjon a rossz cselekedetektől, attól, hogy másokat megsértsen, bántson, megalázzon, lenézzen stb.

Őrizze meg magában a helyes lelki magatartást, a jószívűséget, a segítőkészséget, más emberek megbecsülését, szeretetét, viselkedjen úgy, ahogy azt szüleitől tanulta. látta.

Ne okozzon soha fájdalmat, rossz érzést nekik azzal, hogy valami hozzá nem méltó dolgot tesz, vagy szüleihez, testvéreihez méltatlanul cselekszik.

Megszegve ezt az útmutatást, nem végzi el rendesen a rá bízott feladatokat, esetleg olyan dologba keveredik, amellyel bajba sodorhatja őket, rossz véleménnyel lehetnek róla a tanárai, iskolatársai, barátai.

Ez az intelem nem csak a gyermekkorára vonatkozott, az a szó, hogy "mindhalálig" azt jelenti, hogy élete végéig be kell tartania a legszebb, legfontosabb emberi tulajdonságokat.

Misi megtartotta ígéretét, soha nem tett olyat, amit meg kellett volna bánnia, nem engedett a kísértésnek, nem fogadta el a János úr által felkínált "alamizsnát", mert nem lett volna becsületes dolog.

2015. okt. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még hosszabbat, erzsimama. Egy egész monográfiát, ha kérhetnénk.
2015. okt. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!