Hogyan kell megoldani ezt a feladatot? Nem nagyon boldogulok vele:/

Ha a = 24, (a;b) = 6 és [a;b] =120, akkor mennyi b?

2013. jan. 3. 19:14
 1/2 PósánéAnita ***** válasza:

bonts fel mindent prímtényezőkre: 24=2^3*3, 120= 2^3*3*5

mivel a legnagyobb közös osztó, 2*3, így 1 db 2 és egy db 3 van a b-ben is,egy 5-nek is kell lennie a legkisebb közös többszörös miatt: b=2*3*5=30

2013. jan. 3. 19:20
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. jan. 6. 17:48