A nevező szorzattá alakítása után végezzük el az összevonásokat. feladat:. [link]
Sikerül szorzattá alakítani ,de a végeredmény sehogy se jön ki.
végeredmény:
2012. dec. 30. 13:48
1/2 anonim válasza:
3/(2*(m+3))-(m-2)/(m+3)^2
Közös nevező: 2*(m+3)^2
Első törtet bővíteni kell (m+3)-al, a másodikat 2-vel:
3*(m+3)/(2*(m+3)^2)-2(m-2)/(2(m+3)^2)=
[3m+9-2m+4]/(2*(m+3)^2)=(m+13)/(2*(m+3)^2)
Kész is.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ,sokat segítettél.
2012. dec. 30. 14:26