Matematika? Egy kis segítség kellene, (algebrai törtek kivonása)


A nevező szorzattá alakítása után végezzük el az összevonásokat. feladat:. [link]

Sikerül szorzattá alakítani ,de a végeredmény sehogy se jön ki.

végeredmény:

[link]



2012. dec. 30. 13:48
 1/2 anonim ***** válasza:

3/(2*(m+3))-(m-2)/(m+3)^2


Közös nevező: 2*(m+3)^2

Első törtet bővíteni kell (m+3)-al, a másodikat 2-vel:


3*(m+3)/(2*(m+3)^2)-2(m-2)/(2(m+3)^2)=


[3m+9-2m+4]/(2*(m+3)^2)=(m+13)/(2*(m+3)^2)


Kész is.

2012. dec. 30. 13:58
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ,sokat segítettél.
2012. dec. 30. 14:26