Ki tud segíteni a kémia házimban?


több feladatról lenne szó de nem tudom őket megcsinálni.

1.Egy rézből készült kocka élei 2 cm hosszúak. A réz sűrűsége 8960kg/köbméter.

a)Hány mol atomot tartalmaz a kocka?

b)Hány darab ráz atom található a kockában?

2.Egy arany-ezüst ötvözetben ugyanakkora tömegű arany van, mint ezüst.Mennyi az arany és ezüst atomok aránya?



2012. dec. 19. 18:29
 1/2 A kérdező kommentje:

a vége lemaradt:

3.Hány darab protont ás hány mol elektront tartalmaz 30g kén?

4.Hány darab neutron és hány mol vegyértékelektron van 60g kalciumban?(A kalcium atom tömegszáma 40.)

5.Hány g argonban van 6×10 a 24.en db proton?

Nem vagyok valami jó kémiából:/

előre is köszi a válaszokért:)

2012. dec. 19. 18:33
 2/2 anonim ***** válasza:

A)

kocka térfogata = 2^3=8cm^3

innen ró=m/v

és innentől a tömeg tudatában tudod hogy mi a réz Moláris tömege akkor meglesz a mólok száma is. n=m/M


B)

a mólok számát beszorzod 6*10 ^23 an

2012. dec. 22. 18:56