2012. dec. 18. 19:05
2/7 A kérdező kommentje:
nemtalálom
2012. dec. 18. 19:22
3/7 anonim válasza:
Vagy csak ennyire lusta vagy.
Kis segítség: nézd meg hogy hány atom épít fel egy molekulát, és hogy mekkora az atom tömege.
4/7 anonim válasza:
Feladattól függ, ha:
elemről beszélünk, akkor M=1g/mol
ha a gázról, akkot M=2*1= 2g/mol
6/7 anonim válasza:
Akkor a gázra vonatkozó megállapítás a helyes, ugyanis a gázok kétatomos molekulaként vannak jelent.M=2 g/mol
7/7 anonim válasza:
Egy H atomnak 1 mol a tömege, a molekula 2 H atomot tartalmaz. H+H (1+1) = 2 g/mol
[link] itt ki lehet pontosan is számolni, "Molar mass of H2 is 2.0159 g/mol"