Mennyi a molekula tömege a hidrogénnek?

2012. dec. 18. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Google?
2012. dec. 18. 19:19
 2/7 A kérdező kommentje:
nemtalálom
2012. dec. 18. 19:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Vagy csak ennyire lusta vagy.

Kis segítség: nézd meg hogy hány atom épít fel egy molekulát, és hogy mekkora az atom tömege.

2012. dec. 18. 19:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Feladattól függ, ha:


elemről beszélünk, akkor M=1g/mol

ha a gázról, akkot M=2*1= 2g/mol

2012. dec. 18. 21:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Molekula van megadva, nem elem.
2012. dec. 18. 21:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor a gázra vonatkozó megállapítás a helyes, ugyanis a gázok kétatomos molekulaként vannak jelent.M=2 g/mol
2012. dec. 18. 21:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy H atomnak 1 mol a tömege, a molekula 2 H atomot tartalmaz. H+H (1+1) = 2 g/mol

[link] itt ki lehet pontosan is számolni, "Molar mass of H2 is 2.0159 g/mol"

2012. dec. 24. 17:47