Tudnátok segíteni sorozatnak a határértékének megállapítsában?


Szombaton nem voltam iskolában a többiek pedig új anyagot vettek, a házi feladatot pedig meg kell csinálni különbön egyest kapunk. Tudnátok segíteni a következő öt feladatban szépen levezetve. Hatalmas segítség lenne!


1) Számítsuk ki a következő sorozatok határértékét. Adjunk megy egy E=0,01-hez tartozó küszöbindexet.


a) lim (n-3)/(n^2+2n-15)


b) lim (1-n)/(5-2n+n^2)


2) Számítsuk ki a következő sorozatok határétékét:


a) lim (2n)/(3-5n^2)


b) lim (1-n^4)/(9n^4+n^3-2n+5)


c) lim (2n+3)/(gyök alatt n^2+5)


Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!


2012. dec. 16. 19:32
 1/1 anonim ***** válasza:

1) Számítsuk ki a következő sorozatok határértékét.


a) lim (n-3)/(n^2+2n-15)=0


b) lim (1-n)/(5-2n+n^2)=0


2) Számítsuk ki a következő sorozatok határétékét:


a) lim (2n)/(3-5n^2)=0


b) lim (1-n^4)/(9n^4+n^3-2n+5)=-1/9


c) lim (2n+3)/(gyök alatt n^2+5)=2

2012. dec. 16. 19:49