Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elakadtam a matek háziban mi...

Elakadtam a matek háziban mi a válasz? Feladat lent

Figyelt kérdés

Zsófi gondolt egy számot. Levont belőle 22-t, és az eredményt leírta egy lapra, amit átadott Gábornak. Gábor elosztotta a lapon lévő számot hárommal, és az eredményt leírta egy új lapra , amit odaadott Líviának. Lívia hozzáadott a lapon lévő számhoz 15-öt, és az eredményt leírta egy újabb lapra, amit átadott Júliának. Júlia a kapott számot megszorozta kettővel, és éppen 100-at kapott eredményül. (8 pont)

A, Lívia melyik számot írta a lapra?....................................


B, Gábor melyik számot írta a lapra?...................................


C, Melyik számra gondolt Zsófi?.............................................



2012. dec. 15. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Felírod, majd elvégzed az egyenletet az eredeti számra (X amit keresünk):


((X-22)/3 + 15)*2 = 100


X-22/3 + 15 = 50


X-22/3 = 35


X-22 = 105


X = 127


Ez volt a szám, amire Zsófi gondolt. Levont belőle 22-tőt, tehát 105-öt írt a lapra. Gabesz elosztotta hárommal, tehát ő 35-öt írt a lapra. Lívia hozzá adott 15-öt, tehát ő 50-et írt a lapra.


Ellenőrzés:

Amikor Julcsi megszorozta a lapon lévő számot (50) kettővel, valóban 100-at kapott eredményül.

2012. dec. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszi végre értem mert a matek tanár nem magyarázta el köszi
2012. dec. 15. 12:59
 3/3 anonim ***** válasza:
nincs mit :)
2012. dec. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!