Egy 32 cm fókusztávolságú lencse 0.5-szeres nagyítású képet készít az optikai tengelyen álló tárgyról. Milyen messze van a keletkezett kép a lencsétől?

2012. dec. 10. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
"Segítsetek, légyszíves"
2012. dec. 10. 21:24
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsi csak az első kérdésem itt és még nem tudom hogyan működnek a dolgok...
2012. dec. 10. 21:31
 3/6 anonim ***** válasza:

mivel 1/f=1/k+1/t, és N=k/t, ezért:

t=2k

k=(1+1/2)*f=3/2*f=48cm

2012. dec. 10. 21:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez általános etikett, nem kell tudni azt, mi hogy működik.
2012. dec. 10. 21:58
 5/6 A kérdező kommentje:
ne vagánykodj! Fogd az etikettedet és dugd fel a szűk segglyukadba. Irogasd másnak a hülyeségeid! Pancser...
2012. dec. 12. 20:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Aha, de azért annak a NAGYON rendes válaszolónak, aki segített, még egy kicsike köszönömöt sem voltál képes írni, inkább rámrontottál, hát... Sokra viszed majd az életben. Ha már egyszer egy navalyás képletet sem tudsz használni.. Gondold át újra ki a pancser.
2012. dec. 13. 00:15