Hello,helló.
Sajnos nem igazán szeretem a matekot,ebből eredően soha sem gondoltam hogy ilyen segítséghez fordulok itt a Sa-Mp Fórumon.
Matek jegyeim valami brutálisan rosszak,és ha megoldom ezeket a példákat jól akkor kapok rá pár jó jegyet.
Imé hát a példák:
(remélem nem baj ha ilyen formában írom le:)
2012. dec. 5. 15:27
1/1 anonim válasza:
1.példa: (x^2-9)/(x-2)*3/(x-3)*(2x-x^2)/(x+3)=(x+3)(x-3)/(x-2)*3/(x-m)*(2x-x^2)/(x+3)=(6x-3x^2)/(x-2)=3x(2-x)/(x-2)=-3x
2.példa: (2x^2-8)/(x^2+6x)*(x+k)/(2-x)*x/(x^2+4x+4)=2(x+2)(x-2)/(x^2+6x)*(x+6)/(2-x)*x/(x+2)^2=(-2(x+6)x)/((x^2+6x)(x+2))=-2/x+2
és ugyanígy kell a harmadik példát is.:)