Határozott integrálnál melyik függvényből kell kivonni a másikat?


Adva van mondjuk f(x)=x^2, g(x)=√x, és kell a közrezárt terület, vagy f(x)=xˇ2, g(x)=x^3, és szintén a közrezárt kell.

Köszi előre is!



2012. dec. 3. 11:48
 1/3 bongolo ***** válasza:
Amelyik nagyobb az adott intervallumon, abból kell a kisebbet kivonni. Egyébként negatív lenne a terület.
2012. dec. 3. 12:17
 2/3 A kérdező kommentje:

Wow, ez gyors volt, köszi!


Egyet nem értek még, hogy van ez a feladat:

[link]


Ennél ha integrálás után behelyettesítem az integrálási határokat, és kivonom őket egymásból, akkor ilyen -0,05-körül érték jön ki, pedig 2√2-nek kéne. Mi itt a hiba?

2012. dec. 3. 12:33
 3/3 bongolo ***** válasza:

Valamit elszámoltál, valószínű az előjelet.

A primitív függvény ez: −cos x − sin x

x=5π/4: √2/2 + √2/2 = √2

x=π/4: −√2/2 − √2/2 = −√2

A kettő különbsége 2√2

2012. dec. 3. 13:12