Adva van mondjuk f(x)=x^2, g(x)=√x, és kell a közrezárt terület, vagy f(x)=xˇ2, g(x)=x^3, és szintén a közrezárt kell.
Köszi előre is!
2012. dec. 3. 11:48
1/3 bongolo válasza:
Amelyik nagyobb az adott intervallumon, abból kell a kisebbet kivonni. Egyébként negatív lenne a terület.
2/3 A kérdező kommentje:
Wow, ez gyors volt, köszi!
Egyet nem értek még, hogy van ez a feladat:
Ennél ha integrálás után behelyettesítem az integrálási határokat, és kivonom őket egymásból, akkor ilyen -0,05-körül érték jön ki, pedig 2√2-nek kéne. Mi itt a hiba?
2012. dec. 3. 12:33
3/3 bongolo válasza:
Valamit elszámoltál, valószínű az előjelet.
A primitív függvény ez: −cos x − sin x
x=5π/4: √2/2 + √2/2 = √2
x=π/4: −√2/2 − √2/2 = −√2
A kettő különbsége 2√2