[link]

57.oldal 6.feladat "a" része



2012. dec. 2. 10:44
 1/2 anonim ***** válasza:

A hatványozás azonosságait alkalmazod:


72^4 * 40^(-4) / 27^3 * 75^(-2)=


= 72^4 * 75^2 / 27^3 * 40^4=

= (2^3 * 3^2)^4 * (3*5^2)^2 / (3^3)^3 * (2^3*5)^4

= 2^12 * 3^8 * 3^2 * 5^4 / 3^9 * 2^12 * 5^4

= 2^12 * 3^10 * 5^4 / 3^9 * 2^12 * 5^4

= 3^10 / 3^9

= 3

2012. dec. 2. 13:09
 2/2 A kérdező kommentje:
Így már értem,köszönöm szépen!:)
2012. dec. 2. 13:38