Hogy kell relatív hibát számolni? Tudom, hogy több mérés kell hozzá, de ha lemérek egy hosszt mondjuk 10*, akkor ahhoz 10 relatív hibám lesz?

2012. nov. 24. 12:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, tíz, de kapsz egy átlagos relatív hibát is.

Mondjuk ha van egy 9,0 m-es kígyód, amit hatszor 9,1 m-nek, egyszer 9,0 m-nek, és háromszor 9,2 m hosszúnak mérsz, mert a kígyó is mozog, meg te is be vagy rezelve, akkor a relatív hiba hatszor (9,1-9,0)/9,0=0,011=1,1%,

háromszor (9,2-9,0)/9,0=0,022=1,1%, és kétszer 0,000%, az átlagos relatív hiba pedig (6*0,011%+3*0,022%+1*0,00%)/10=0,132%/10=1,32%.

2012. nov. 24. 13:02