Ez hogy lehet? Nem tud számolni a számológépem, vagy én rontok el valamit?


2^6/2-ből 2^1/2- egyenlő 6,585-el.

2^3-ból 2^1/2 szintén.

8-ból √2 szintén ennyi.


Viszont 2^5/2 pedig csak 5,656.


Szerintem a felső számolásokkor ugyanúgy 2^5/2-on az eredmény, ott végül mégis majdnem egy egésszel nagyobb eredmény jött ki. Hogy van ez most?


2012. nov. 21. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Na várjunk, szerinted:


2^(6/2) - 2^(1/2) = 2^(5/2) ???


Ezt miből gondolod? Ilyet tanultatok? :DD

Kitevőket nem lehet így összevonni.


Ilyen alapon akkor:

2^2 + 2^2 = 2^4

4 + 4 = 16

:DD

2012. nov. 21. 12:25
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előző példámat folytatva:

2^2 + 2^2 = 2*2 + 2*2

És nem:

2^2 + 2^2 = 2*2 * 2*2


Látod a különbséget? :)

2012. nov. 21. 12:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Kicsit másképp: a 2^(6/2)/2^(1/2) egyenlő 2^(5/2)-vel.
2012. nov. 21. 12:38