2^6/2-ből 2^1/2- egyenlő 6,585-el.
2^3-ból 2^1/2 szintén.
8-ból √2 szintén ennyi.
Viszont 2^5/2 pedig csak 5,656.
Szerintem a felső számolásokkor ugyanúgy 2^5/2-on az eredmény, ott végül mégis majdnem egy egésszel nagyobb eredmény jött ki. Hogy van ez most?
2012. nov. 21. 12:17
1/3 anonim válasza:
Na várjunk, szerinted:
2^(6/2) - 2^(1/2) = 2^(5/2) ???
Ezt miből gondolod? Ilyet tanultatok? :DD
Kitevőket nem lehet így összevonni.
Ilyen alapon akkor:
2^2 + 2^2 = 2^4
4 + 4 = 16
:DD
2/3 anonim válasza:
Az előző példámat folytatva:
2^2 + 2^2 = 2*2 + 2*2
És nem:
2^2 + 2^2 = 2*2 * 2*2
Látod a különbséget? :)
3/3 anonim válasza:
Kicsit másképp: a 2^(6/2)/2^(1/2) egyenlő 2^(5/2)-vel.