2012. nov. 20. 10:03
1/2 anonim válasza:
c=lambda*f
(sebesség=hullámhossz*frekvencia)
a fénysebesség levegőben: 300 000 km/s=3*10^8 m/s
a közegben. c/n=c*3/4=2,25*10^8 m/s
levegőben:
lambda=(3*10^8)/(4,6*10^14) m = 0,65*10^-6 m = 6.5*10^-5 m
közegben:
lambda=(2,25*10^8)/(4,6*10^14) m = 0,49*10^-6 m = 4.9*10^-5 m
2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszi a gyors válaszod!
2012. nov. 20. 12:06