Fizika házidolgozat kérdés! Egy lézerceruza 4,6×10 a 14-en Hz frekvenciájú fényt bocsát ki. Mekkora a lézer hullámhossza levegőben? Mekkora a lézer hullámhossza, terjedési sebessége és frekvenciája a 4/3 törésmutatójú közegben?


2012. nov. 20. 10:03
 1/2 anonim ***** válasza:

c=lambda*f

(sebesség=hullámhossz*frekvencia)

a fénysebesség levegőben: 300 000 km/s=3*10^8 m/s


a közegben. c/n=c*3/4=2,25*10^8 m/s


levegőben:

lambda=(3*10^8)/(4,6*10^14) m = 0,65*10^-6 m = 6.5*10^-5 m


közegben:

lambda=(2,25*10^8)/(4,6*10^14) m = 0,49*10^-6 m = 4.9*10^-5 m

2012. nov. 20. 10:39
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszi a gyors válaszod!
2012. nov. 20. 12:06