Öt alma és hat narancs 10 Ft-tal kerül többe, mint hat alma és öt narancs. Hány forinttal kerül többe egy narancs egy almánál?

Mennyi?
2012. nov. 12. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:

5x+6y+10=6x+5y /-5y

5x+y+10=6x /-5x

y+10=x

0=x-y-10


Utána megoldóképlettel.

2012. nov. 12. 17:09
 2/3 rémuralom ***** válasza:

5x+6y=6x+5y+10

y=x+10

Tehát a narancs 10 forinttal drágább, mint az alma.

2012. nov. 12. 17:22
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. nov. 12. 19:17