Mennyi?2012. nov. 12. 16:59
1/3 anonim válasza:
5x+6y+10=6x+5y /-5y
5x+y+10=6x /-5x
y+10=x
0=x-y-10
Utána megoldóképlettel.
2/3 rémuralom válasza:
5x+6y=6x+5y+10
y=x+10
Tehát a narancs 10 forinttal drágább, mint az alma.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. nov. 12. 19:17