2012. nov. 6. 13:21
1/2 A kérdező kommentje:
Valaki segítsen! Köszi
2012. nov. 6. 16:11
2/2 delusion válasza:
Ha valakit érdekelne még, gondolom elkéstem a válaszadással:
Optimumfeltétel: MC = MR -> itt lehet profitmaximum ! A monopólium nagy eséllyel ebben a pontban szándékozik termelni.
400+2Q = 1600-8Q
Monopólium esetén a keresleti függvény ADOTTSÁG, annak kétszeres meredekségű megfelelője a határbevétel, mivel:
TR = P*Q = 1600Q-4Q^2
MR(TR Q szerinti első deriváltja) = 1600-8Q
1200 = 10Q
Q = 120
P = 1600 - 4*120 = 1100 - ez lenne az ár.
Ha jól értelmezem, akkor holtteherveszteséget kell számolni, elvégre az az elveszett fogyasztói (társadalmi) többlet, nem ? SS(tv) - SS(mon) szebben leírva.
Ez most így hajnali 3-kor már nem jut eszembe, pedig úgy rémlik, hogy nem túl nehéz. Igyekszem majd azért válaszolni rá.