Hogyan számolom ki az átlagát?


Kismalac/koca:7/5;8/12;9/36;10/31;11/22

(xi)Kismalacok teljes száma:45

(fi)Kocák létszáma:106

A szórás kiszámításához kéne az átlag, de nem tudom ilyen esetben milyen képletet kel használni.



2012. nov. 1. 18:13
 1/1 BKRS ***** válasza:

Ez szerintem nem tört akar lenni, hanem vektor.

(7;5), (8;12), (9;36), (10;31), (11;22)

Az átlagolás meg koordinátánként megy.

E(xi,fi) = (Σxi/n ; Σfi/n)=(45/5 ; 106/5)=(9; 21,2)

2012. nov. 1. 19:19