Kismalac/koca:7/5;8/12;9/36;10/31;11/22
(xi)Kismalacok teljes száma:45
(fi)Kocák létszáma:106
A szórás kiszámításához kéne az átlag, de nem tudom ilyen esetben milyen képletet kel használni.
2012. nov. 1. 18:13
1/1 BKRS válasza:
Ez szerintem nem tört akar lenni, hanem vektor.
(7;5), (8;12), (9;36), (10;31), (11;22)
Az átlagolás meg koordinátánként megy.
E(xi,fi) = (Σxi/n ; Σfi/n)=(45/5 ; 106/5)=(9; 21,2)