Átváltás + számolás? (matek)


3,524 dl= mm3?

A "köböknél" mennyi a váltószám?


b=5-5/-5:0,2= ?

B értékének kiszámítása.

Kérlek, írjátok le a megoldás menetét is!


Hogyan számoljuk ki a háromszög területét?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2012. okt. 26. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Nézzük azt, mennyi 1 köbmilliméter, köbmétere átszámolva.

1 köbmilliméter = 1mm*1mm*1mm

Tekintve, hogy 1mm=1/1000m, 1 köbmilliméter egyenlő a következővel:

1/1000m*1/1000m*1/1000m azaz egyenlő 1/(1000*1000*1000)m.


Vagyis a "köbös" mértékegységeknél a váltószám is köbre emelkedik. Pl: m->mm nél 1/1000 és köbméter -> köbmilliméter nél 1/1000000000.


Hasonlóan köbméter és köbdeciméter között a váltószám 1/1000. ( 1 köbméter = 1/1000 köbdeciméter).



másik kérdés:

b=5-5/-5:0,2

Ha nincs zárójel, akkor:

1. elvégzed az első osztást

5/-5=-1, vagyis:

b=5-1/0,2


Elvégzed a második osztást:

1/0,2=5

Ha ez nem jön zsigerből, így gondolkozhatsz:

0,2=2/10 (Mindkettő "két tized", csak máshogy írtam fel)

Ezzel osztani azt jelenti, hogy a reciprokával kell szorozni, vagyis 1/0,2=1*10/2=5


Így ami marad: b=5-5=0



Háromszög területét sokféleképp ki lehet számolni, például:


T=a*m/2, ahol a az egyik oldal, m a hozzá tartozó magasság.

T=a*b*sin(alfa)/2, ahol a és b a háromszög két oldala, alfa az általuk bezárt szög

T=r*s, ahol r a beírt kör sugara, s a kerület fele.

T=abc/(4R), ahol a,b,c a háromszög oldalai, R a köréírt kör sugara

Továbbá ismeretes a Hérón- képlet is:

[link]

2012. okt. 26. 18:20
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, asszem valamit értek is :DD

Csak az a gáz, h nekem a második kérdésnél, a javítókulcsban nem 0, hanem 10 van. O.o"

2012. okt. 26. 18:41